Shabby chic – útulný a pozoruhodný typ stylu retro a nejlepší nápad v ložnici

Posted on 05/02/2018 4:33pm

Teď, mezi rozmanitými styly které se označují vysokou poptávkou každý může podívat se na pozoruhodnou módu na vintage. Tento účinek je možné obdržet díky různorodým způsobům, dokonce když jsou použité současné látky – tř. styl vintage dávají dekorativní záclony, čarovné obrazy a figuríny, buď elegatní nádobí a další stylové dekorační výrobky. Nestojí, avšak, podcenit důležitou roli, jakou dává také vymalba zdí a vhodný nábytek. Proto, během planování zařízení ložnici, stojí to za to, přemýšlet, jak bude vypadat styl shabby chic.

nábytek
Author: Tracey & Doug
Source: http://www.flickr.com
Shabby chic se charakterizuje ohromným, skoro barokním počtem výzdob, účinkem umělé starnutí látky, a kromě toho velice mírnými barvámi. Ta estetika může proměnit každou ložnici v nejromantičtější a příjemný koutek. Malebně také se prezentuje v dětské ložnici pro malou holčičku. Je to ve velkém měřitku nejlepší volba pro ty osoby, které mají radé estetika retro, gothic, nebo jednoduše něco nápaditého.



Typické dekorativní přílohy pro shabby chic je nábytek zdobený způsobem decoupage, úžásné porcelánové panenky, bohaté závěsy, bohatě zdobené noční skřínky a hezký porcelán. V shabby chic je klíčový přístup k látce – je velmi důležité, aby vše barvy, zvláště nábytku, byly zajímavé a měly svůj vlastní rys. Aby tenhle vjem získat, nábytek a některé dekorační přílohy se potahuje několika vrstvámi barev buď lesku, a poté vědomé, pečlivé protírání. Díky tomu pravděpodobně není absolutně možné splést shabby chic s něčím dalším.

Ikdyž nábytek shabby chic na první pohled je velmi citlivý na poškození, je to pouze iluze – soudobá technologie dává mu skvělou úroveň životností a komfortu, a pravděpodobně nic nepůsobí tak romantické nálady jako ložnice vybavená v té estetice. Vhodně přízpůsobené dekorace a zařízení shabby chic jsou schopné okouzlit dokonce největší skeptiky – rovněž, protože se označují různorodostí a mezi ními asi každý může najit něco vhodného pro sebe. Během výběru dekorací do ložnici v estetice shabby chic stojí to za to, být si vědom, že pozoruhodné inspirace kompletních prostorů jsou nejednou dosažitelné na webu – na příklad na profesních stránkách, katalogech a návrhách obchodů věnovaných populátním dekoracím nebo aranžmá interiérů.

Tags: styl, estetika