Dekorace interiérů – jak nádherně a pozoruhodně vyzdobit okna

Posted on 05/02/2018 4:33pm

Okna vždycky patří k velice důležitým věcem ve všech interiérech. Nejen během dne dávají světlo a vpustí dovnitř čerstvé ovzduší, ale rovněž nejednou stanoví jediný směr, na který člověk se může dívat, když si přeje kouknout na nějaké vzdalené místo. Perfektně zvolená okna můžou také pozitivně ovlivnit prostor – dát mu trochu útulnosti, vizuálně zvětšit anebo překvapit zajímavými dekoracemi. Z těchto přičin teď velice populární jsou rozmanité sezónní dekorace okenních.


interiér
Author: Wicker Paradise
Source: http://www.flickr.com
Nejen úžásně vyzdobí prostor, ale i můžou zdůrazňovat aktuální roční období anebo jakýsi zajímavý styl pokoje. Těžké a elegantní závěsy a mírné, poloprůzračné záclony, buď zcela krycí rolety? Vícebarevné nebo držící se jedné stejné barevní verzi? Moc záleží nejenom na vkusu klientů, ale také na používaní v praxi – na nedostatek světla, na příklad kvůli umíštění stavby anebo prostě zimě, účelnější budou dekorace oken světlé a průzračné, a během léta, aby v stavbě nebylo i příliš horko, trefou do černého budou temnější a krycí dekorativní přílohy.

Malé doplňky, tř. maličké dekorativní závěsy anebo sponky na záclony, jsou také doporučené v domácích interiérech – vypadají velmi sympaticky a umí dát zajímavý rys asi všemu, co se nachází v pokoji. V dnešní době se nachází mnoho způsobů na neobvyklou proměnu celého prostoru – co je občas potřebné nejen v bytě, ale rovněž restauraci anebo hotelu. Tam také nestojí bagatelizovat rolí dekorací okenních – někdy rovněž nejkrásnější pohledy můžou vypadat lépe, když jsou dokonale vyzdobené.


Nejdůležitější je, dekorovat pokoj tak aby držet poměry – např. v nevelkém pokoji těžší dekorace můžou být příliš tíživé, a tam lepší budou mírne záclony bez velkého množství hustých vzorků. Je mnoho pozoruhodných typů mnohých stylů, ale k viditelným trendům ve výzdobě interiérů a dekorování jsou style norský, retro a opatrné smíšení ostatních stylů. Velmi důležitý činitel, který stojí to za to, brát v úvahu během výběru zařízení a okenních dekorací, je rozhodně i barva – zimní barvy, fialová nebo růžová, mají uklidňující vliv na lidí, a teplé dávají více energie.

Tags: okna, dekorace