Co je jednou z nejdůležitějších věci v zemědělském hospodářství? Jakostní nádrže!

Posted on 09/02/2019 12:53am

Výnosné pěstování obilovin není možné bez chytrých investicí a nákladů. Naštěstí dnes zemědělci mají k dispozici mnoho skvělých technologických novinek, které nejen ulehčují práci na poli, ale rovněž výrazně snížují spotřebu vody, pomahájí chranit životní prostředí a šetřit finanční prostředky.


osiedle
Author: Włodarzewska S.A.
Source: Włodarzewska S.A.


Nepostradatelným elementem vybavení každé moderní farmy jsou určitě různé druhy nádrží. Při pěstování zeleniny a obilí se totiž používá hodně substanci, které je třeba někde skladovat.


Výnosné pěstování zeleniny či obilovin není dnes možné bez hnojiv, čili směsi látek, které se používá za účelem urychlení růstu rostlin a získání krásných, velkých a chutných plodů. Hnojivá lze rozdělit do několika skupin: jsou tekutá a tuhá, organická a minerální, jednosložková a kombinovaná, kyselá, zásadITá či neutrální. Snadné skladování a přepravování kapalných hnojiv umožňují jakostní nádrže. Stacionární nádrže se vyrábí především ze smaltovaných plechů, zatímco převozní nádrže jsou většinou vyráběný z kvalitního plyethylenu, který je bezpečný a nepodléhá korozi. Převozní nádrže jsou velmi lehké, díky čemu přeprava hnojících směsi je snadnější.


tkanina
Author: Duravit
Source: Duravit


Každá moderní farma mělo by být rovněž vybavené nádrží na dešťovou vodu. Tyto nádrže mají za úkol zachycovat srážkovou vodu, kterou můžeme pak využít na zalévání našich záhonů ze zeleninou či trávníků.
Dnes na trhu jsou k dostání plastové nádrže, zkontrolovat plastové nádrže nádrže z betonu a z sklolaminátu, přičemž odborníci jsou shodní: nejlepší volbou je rozhodně první ze zmíněných typů. Plastové nádrže jsou mnohem lehčí než ty vyrobený z betonu, mají opravdu velkou životnost a jejich instalace není vůbec komplikovaná. Investice do kvalitní nádrže na srážkovou vodu se určitě vyplatí!

Tags: stal, IT, Průmysl